Nawigacja
Strona główna
Historia szkoły
Patron szkoły
Nauczyciele
Uczniowie 2014\2015
Absolwenci
Rada Rodziców
Samorząd Szkolny
Galeria zdjęć
Biblioteka
Szkolne koło Caritas
Koło misyjne
Dokumenty szkolne
Szukaj
Linki, odnośniki
Kontakt

Przetłumacz stronę

Licznik odwiedzin
Jesteś

na naszej stronie
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 hb, 03. julij 15
Uff, nareszcie… a jednak trochę żal…
Takie hasło przyświecało naszym szkolnym uroczystościom związanym z zakończeniem roku szkolnego 2014/2015. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa, niektórzy nagrody, ale wszyscy zasłużyli na odpoczynek. Tak uczniowie, jak i nauczyciele. A więc – MIŁYCH WAKACJI!!!
galeria zdjęć
Sukces naszych szóstoklasistów hb, 25. junij 15
Tegoroczny sprawdzian po szkole podstawowej opracowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną po raz pierwszy składał się z dwóch części: pierwsza część to zadania
z języka polskiego i matematyki, a druga część to zadania z języka angielskiego.
Wyniki każdej szkoły w Polsce są oceniane w 9-stopniowej tzw. skali staninowej.

32 uczniów klas szóstych naszej szkoły uzyskało na tegorocznym sprawdzianie świetne wyniki. Po ośmiu latach, kiedy rokrocznie nasza szkoła uzyskiwała 8 stanin, w tym roku uzyskaliśmy najwyższy 9 stanin z pierwszej części sprawdzianu i 8 stanin z drugiej części.
Wyniki naszej szkoły są wyższe niż średnia w gminie, w powiecie,
w województwie i w kraju.

Najwyższy wynik w szkole uzyskali uczniowie z języka angielskiego (średnia szkoły to 90,1%) i jest on wyższy od wyniku w gminie o 10,5% , w powiecie o 12,7%,
w województwie o 12,5% ,w kraju o 12% .
Bardzo wysoki jest też wynik z matematyki - średni wynik szkoły to 88,3% i jest on wyższy od wyniku w gminie aż o 18,5%, w powiecie o 25,4%, w województwie o 25,9%, w kraju o 27,3%.
Z języka polskiego uczniowie uzyskali średni wynik w szkole 79% i jest on wyższy od wyniku w gminie o 3,7%, w powiecie o 6,4%, w województwie o 6,2%,w kraju o 6% .
Z języka angielskiego 6 uczniów uzyskało ze sprawdzianu 100% punktów, zaś z matematyki wynik 100% uzyskało
7 uczniów!
Tegoroczne wyniki plasują naszą szkołę bardzo wysoko w klasyfikacji naszego regionu – wyniki z matematyki
i z języka angielskiego są najwyższe w powiecie kolbuszowskim, zaś wynik z matematyki jest czwartym z kolei wynikiem w całym województwie podkarpackim (wyprzedziły nas tylko trzy szkoły na Podkarpaciu!)
Bardzo cieszymy się z tegorocznego sukcesu i gratulujemy uczniom i nauczycielom z nimi pracującym. Wyniki świadczą o wysokim poziomie nauczania w naszej szkole oraz o bardzo dobrym przygotowaniu szóstoklasistów do następnego etapu kształcenia.
Piknik Rodzinny hb, 18. junij 15
14 czerwca 2015r. w piękną słoneczną niedzielę odbył się w naszej szkole Piknik, podczas którego gościliśmy mnóstwo gości. Nasi uczniowie przygotowali ciekawe i barwne występy związane ze zwyczajami państw Unii Europejskiej, prezentowały też swoje talenty. Dzieci korzystały z zabawek, koników i innych atrakcji za darmo. Każdy nasz uczeń otrzymał też darmową kiełbaskę z grila, soczek, wafelka, jogurt i cukierki oraz gadżety z Sejmu RP oraz okolicznych firm. Gościnnie wystąpili: mażoretki z GOKu, orkiestra dęta z Kopci, straż pożarna, Zespół Szkół nr 2 z Nowej Dęby, którego uczennice malowały dzieciom twarze. Dla głodnych i spragnionych czekało wiejskie jedzenie, ciasto oraz napoje. Doskonałe humory, świetna zabawa i uśmiechnięte szczęśliwe dzieci i zadowoleni rodzice – to najlepsze podziękowanie dla organizatorów, czyli p. Marty Godek, p. Jolanty Misiak, p. Reginy Franuszkiewicz
p. Wojciecha Migasa.
W przygotowania włączyli się też Wychowawcy klas.
galeria zdjęć
Dzień Dziecka hb, 18. junij 15
Tego dnia dzieci z klas młodszych 0 – III zaproszone zostały przez nauczycieli do Gminnego Domu Kultury w Majdanie Królewskim, gdzie miło spędziły czas oglądając bajkę „Zambezja” . Uczniowie klas starszych IV – VI rozegrali emocjonujący turniej w unihokeja.
galeria zdjęć
Laureat konkursu z historii hb, 06. maj 15
Norbert Tłusty ucz. klasy V został laureatem konkursu z historii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Maciej Olechowski ucz. klasy V uzyskał na tym samym konkursie tytuł finalisty. Do konkursu obu chłopców przygotowywała p. Teresa Derlecka.
Podczas apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja szczęśliwi chłopcy odebrali z rąk p. Dyrektor zaświadczenia od KO w Rzeszowie potwierdzające ten duży sukces naszych uczniów. Gratulujemy!
galeria zdjęć
Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja hb, 06. maj 15
30 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy VIa wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Chmielowiec zaprosili całą społeczność szkolną na uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Podczas pięknej lekcji patriotyzmu widzieliśmy scenę rozbioru Polski przez trzech zaborców. Uczestniczyliśmy też w ciekawym wywiadzie dla prasy zagranicznej, którego udzielił sam król Stanisław August Poniatowski jeden z autorów tekstu Konstytucji 3 Maja.
Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny przygotowany przez p. Danutę Wiącek i p. Antoniego Deca. Piękny śpiew piosenki „Mury” Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Moniki Tęczy i Julii Oluchy wzruszył publiczność , tak jak i występ zespołu dzieci, które uczestniczą w zajęciach w GOK.
galeria zdjęć
XV Powiatowy Konkurs Ortograficzny hb, 01. maj 15
12 marca 2015r. odbył się finał XV Powiatowego Konkursu Ortograficznego pn. „Mistrz ortografii”. W finale wzięło udział 13 uczniów ze szkół podstawowych i 9 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy i umiejętności poprawnej polszczyzny.
W kategorii szkół podstawowych II miejsce zajęła Barbara Bździkot – uczennica klasy VI b, a III miejsce wywalczyła Kornelia Wołosz – uczennica także klasy VI b ( obydwie do konkursu przygotowywała p. Teresa Derlecka) i Norbert Tłusty – uczeń klasy V (przygotowywała go p. Katarzyna Chmielowiec).
Brawo dla naszych uczniów!!!
galeria zdjęć
Wielki Tydzień w PSP w Majdanie Królewskim hb, 02. april 15
We wtorek, w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed wiosenną przerwą świąteczną, nasi uczniowie, nauczyciele i rodzice zostali zaproszeni na podniosłą uroczystość. Zaproszenie wystosowali uczniowie klasy Ib wraz ze swoją Wychowawczynią p. Urszulą Trzcińską. W nastrojowej scenerii dzieci pokazywały nam wydarzenia Wielkiego Tygodnia fundamentalne i niezmiernie ważne dla każdego chrześcijanina. Mali aktorzy byli tak sugestywni w odtwarzaniu swoich ról, że w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Podniosłość chwili podkreślał piękny śpiew chóru szkolnego prowadzonego przez p. Antoniego Deca i p. Danutę Wiącek. Dzieci przypomniały też o zwyczajach związanych
z przygotowaniami do Wielkanocy – były palmy, koszyczki ze święconką, pisanki, wielkanocne dzwony oraz, ku rozbawieniu wszystkich … polewanie wodą. Na zakończenie uroczystości Dyrektor szkoły p. Zofia Kowalska podzieliła się z dziećmi jajkiem i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.
Dzisiejsze spotkanie było okazją do chwil zadumy i oderwania się od przyziemnych codziennych spraw. Tę wspaniałą ucztę duchową zafundowali nam nie telewizja, nie film, ale … najmłodsi uczniowie naszej szkoły. I jest to dodatkowa nauka płynąca z dzisiejszej uroczystości – dzieci odpowiednio poprowadzone mogą wiele, bardzo wiele. Każde dziecko ma jakiś talent, trzeba go tylko odnaleźć, bo czasami jest głęboko ukryty. Nasze pierwszaki pokazały, że są utalentowane. Brawo dla uczniów klasy Ib i ich wychowawczyni!
galeria zdjęć

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim serdeczne życzenia.
Dyrektor, nauczyciele i uczniowie
PSP w Majdanie KrólewskimDzień Babci i Dziadka hb, 27. januar 15
Babcie i Dziadkowie darzą wnuki bezmierną miłością i dzieci zawsze czują się przy Nich dobrze i bezpiecznie. To Babcia ma zawsze dla wnusi czas, a Dziadek jest cierpliwym przewodnikiem dociekliwego małego człowieczka. Wdzięczni „zerówkowicze” z naszej szkoły podziękowały Babciom i Dziadkom w dniu Ich święta zapraszając do szkoły na swoje występy. Były wierszyki, piosenki i tańce. Dzieci zaprosiły też Gości do wspólnej zabawy – na parkiecie wszyscy wspólnie bawili się w „chusteczkę”, „kaczuchy” i inne. Wzruszeni Goście brawami podziękowali wnukom i nauczycielkom za ten wspaniały występ. A do występu dzieci przygotowały Wychowawczynie p. Regina Franuszkiewicz i p. Małgorzata Serafin.
galeria zdjęć
Jasełak w GOKu hb, 27. januar 15
Nasze przedstawienie jasełkowe wystawiliśmy 6 lutego 2015r. w GOKu w Majdanie Królewskim. Występ spotkał się z wielkim uznaniem. Cała sala wypełniona była szczelnie widownią. Aktorzy i chór zebrali gromkie brawa. To był wielki sukces i świetna promocja szkoły w środowisku lokalnym.
galeria zdjęć
Jasełka hb, 21. december 14
Tradycją szkoły stały się przedstawienia jasełkowe przygotowywane przez uczniów klasy czwartej i chór szkolny. Tegoroczne jasełka po raz pierwszy wystawione zostały w nowej hali sportowej. Młodzi aktorzy w stylizowanych strojach wczuwali się w odgrywane przez siebie role. Kilku z nich pojawiało się kilka razy na scenie w różnych rolach więc skupienie i mobilizacja była wzorcowa. Nikt ani nic nie zawiodło. Przedstawienie podobało się wszystkim aż tak, że cała społeczność szkolna, razem z przybyłymi rodzicami, brawa końcowe biła na stojąco! Wielkie brawa zebrali też soliści śpiewający z chórem i zespół odważnych tancerzy z zerówek, który zatańczył przed żłóbkiem krakowiaka.
Tradycyjnie z wielkim zaangażowaniem nasze jasełka przygotowały s. Lucyna Bochenek i wychowawczyni klasy IV
p. Halina Bieleń. Piękną oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny kierowany od wielu lat przez p. Antoniego Deca z pomocą p. Danuty Wiącek. Zespół z zerówek przygotowały p. Małgorzata Serafin i p. Regina Franuszkiewicz.
galeria zdjęć

Nasze przedstawienie jasełkowe wystawione zostanie w GOK w Majdanie Królewskim
6 stycznia 2015r. o godzinie 15.00.
Serdecznie zapraszamy!

City page theme style by Frosty Orginal theme by Si-Fuion